• Actual language: english

Country

United KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomUnited KingdomPolandPolandBelgiumSwedenSwedenSwedenSwedenSwedenNetherlandsNetherlandsSloveniaTurkeyTurkeyPortugalPortugalPortugalPortugalPortugalGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceGreeceSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainSpainBulgariaItalyItalyItalyItalyItalyCzech RepublicSlovakiaGermanyGermanyGermanyGermanyAustriaFranceFranceFranceFranceFranceFranceFrance

Legend

 
smart
 
fair
 
improvable
 
troublesome
 
bad
Severe barrier

Database Help

PV FINANCING is a follow-up project of
PV Grid
Last update: 30.05.2017

National Contact Point: GÜNDER - İbrahim Çiftçi
(pvfinancing(at)gunder.org.tr)

Türkiye'de mevzuatta başvuru segmantasyonu ile ilgili ayrım yapılmamaktadır. Dolayısıyla, her uygulama segmentinin aynı adımları vardır. Bununla birlikte, çatı sistemleri bazı ekstra yükümlülükler gerektirir. İnşaat izni almak gerekir. Sistemin boyutuna bakılmaksızın, tarife ücreti kWh başına 13.3 USD'dir. Şu anda faaliyet gösteren herhangi bir lisanslı proje yok. Dolayısıyla tüm projeler ruhsatsız prosedüre tabidir. Maksimum sistem boyutu 1 MW'a kadar ulaşabilir. Bununla birlikte, sistem boyutu yalnızca tüketim noktasında ihtiyaç duyulan kapasiteden 30 kat daha yüksek ... (Unhide text)
 
Referans olarak kullanılabilecek tipik bir sistem boyutu yoktur. Ana itici güç yatırımcının tüketim ve tüketim noktasıdır.
İnşaat Ruhsatı
Uygunluk Mektubu
Elektrik Tüketimi Aboneliği
Şirket muafiyeti
Tek Hat Diyagramı
Eşgüdümlü Uygulama Tablosu
Dağıtım şirketine başvuru
Çağrı Mektubu
Bağlantı ve sistem kullanım anlaşması
Proje kabulü
Geçici Kabul
Çift Taraflı Sayaç
Sistemin Geçici Kabulü
Yerli ürünler için ilave katkı
Business Models
Kredi
Özkaynak
Operasyon ve bakım hizmetleri
Şebeke Kullanım Bedeli
Dağıtım Bedeli
Sigorta bedeli